Kumru Tanıtım ve Haber Portalı
Anasayfa Haber Ara Foto Galeri Videolar Anketler Müzik Dinle Sitene Ekle Tollbar İletişim RSS

MENÜ

KUMRU

EN SON HABER

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZİ BEĞENİN

Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları Buluştu

Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları Buluştu

Tarih 19 Kasım 2010, 23:42 Editör Admin

Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunları ve mensupları buluşarak hasret giderdi.

18.11.2010 Perşembe günü 1990 mezunlarından İsmail SEZKİN'in organizasyonu ile Kumru İmam-Hatip Lisesi'nin mezunları ve mensupları buluştu. Ordu Milletvekili Eyüp FATSA, Kumru Belediye Başkanı Ticabi CİVELEK, AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih SÖZEN, Kumru İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf ÜTÜ, Kumru İmam-Hatip Lisesi eski Müdürü ve Ünye İmam-Hatip Lisesi Müdürü İbrahim TATLIGÜL, Kumru İmam-Hatip Lisesi Müdürü Muammer ÖZTÜRK ve İmam-Hatip Lisesi'nin eski öğretmenlerinden Samsun Çarşamba Milli Eğitim Şube Müdürü İsa UYSAL, Kumru Eski Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir HOCAOĞLU, emekli öğretmen Aliye AYIZ'ın onurlandırdığı buluşmaya mezunlardan ve mensuplardan şu isimler katıldı:

İsmail Sezkin; İmam-Hatip, Sunay Şenkal; İmam-Hatip, Yusuf Yalçova; Esnaf, Mustafa Dereköy; Kumru İlçe MEM Şefi, İbrahim Pınar; Öğretmen, Cavit Eryaktı; Öğretmen, Kadir Dilek; İmam-Hatip, Cemal Yakışık; İmam-Hatip,Muhammet Yavru;İmam-Hatip, Mükerrem Yüzen; İmam-Hatip, Ömür Zengince;İmam-Hatip, Naim Saltı;Pendik Belediyesi Kültür Müdür Yardımcısı, Hakan Çetik; Avukat, Sezai Berk; İmam-Hatip, Erol Takı;İmam-Hatip, Şevki Faraş; İmam-Hatip, Hamit Beniz; İmam-Hatip, Yusuf Yaylak; Polis, Muhammet Yaş; İmam-Hatip, A.Kadir Şengör; SMMM, Hasan Güven; İmam-Hatip, Murat Salgut; Kumru Esnaf Odası Genel Sekreteri, Mehmet Ar; Müezzin, Mehmet Tur; Müteahhit, Ali Yakışır; İmam-Hatip, Mustafa İstek; İmam-Hatip, Hasan Ballı; İmam-Hatip, İsmet Şal; İmam-Hatip, Yılmaz Karaaslan; Öğretmen, Ömer Kul; Öğretmen, Enver Bilgü; İş Adamı, Zülkifli Baka; Serbest Meslek, Ali Yaş; İmam-Hatip, Mustafa Arı; İmam-Hatip, Zeki Muslu; Coğrafya Öğretmeni, Mustafa Çaya; Kamu Yöneticisi, İlhami Arkan; İmam-Hatip, Sebahattin Erbek; Serbest Meslek, Aydın Ağa; İmam-Hatip, Cevat Emiroğlu;İ mam-Hatip, Nevzat Eyüp; İmam-Hatip, Fahri Gürgezoğlu; İmam-Hatip ve Kumru Din Görevlileri Derneği Başkanı, Tahsin Salgut;İmam-Hatip, Hüseyin Balıkçı;İmam-Hatip, Mustafa Ermiş;İmam-Hatip, Muhammet Fatsa; İmam-Hatip; Cevdet Kul; Tekstil, Selahattin Aşur; Emekli Kur'an Kursu Öğreticisi, Mehmet Asma; İmam-Hatip.

Kumru Anadolu İmam-Hatip Lisesi'nin konferans salonunda, Fatsa Yerebasmaz Cami Müezzini Mehmet AR'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan, konuklardan Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, İsa Uysal, Abdulkadir Hocaoğlu, Aliye Ayız ve İbrahim Tatlıgül'ün de birer konuşma yaptığı programın açılışında organizasyonu yapan İsmail Sezkin şunları ifade etti: "Sayın Vekilim, Çok muhterem hocalarım, Uzaktan yakından davetimize icabet ederek bizleri şereflendiren saygı değer misafirler, İmam hatip lisesi mezunu ve mensubu olarak aramıza teşrif eden kıymetli dostlar Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin 34. Kuruluş yılında düzenlenen "Mezunlar Günü" etkinliğine hepiniz hoş geldiniz…
Gerçekten yıllardan beri böyle bir program düzenlenilmesi konuşulmakta, fakat bir türlü hayata geçirilememekteydi. Okulumuz Kumru İmam Hatip Lisesinin, kuruluşundan bu güne 28. mezunlarını vermeye hazırlandığı bir sürece rastlayan bu etkinlik, inanıyorum ki tüm camiada ayrı bir heyecan uyandırmaktadır.
Zira böyle bir buluşma, kurumsal anlamda yıllardır bir araya gelemeyen mezunlarımızın özlediği bir tabloydu. Duygusal ve sosyal açıdan olumlu meyveler vereceğinden de hiç kuşkumuz yok…
Bugüne kadar okulda görev almış personel, öğretmen ve tüm öğrencilerle emeği geçenlerden ulaşabildiğimiz herkesin davet edildiği buluşma günü, bir ilk olması bakımından gerçekten çok önemli. Ancak geleneksel hale dönüştürülmesi açısından da birincisi düzenlenen bu etkinliğin, katılım düzeyi ve organizasyon açısından beklenen tatminkârlık da olamaması kaçınılmazdır!
Bu nedenle; bundan sonra devam ettirmeyi arzuladığımız buluşmalarımızda herkesin üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirmesi bir görev olarak karşımızda durmaktadır. Aidiyet bağı olan ve gönlü bu sevda ile tutuşan her yüreğin, böyle bir tablo karşısında heyecan duymaması imkânsızdır. Herkesin imkânları oranında katılım sağlayıp duyarlılık göstereceğinden de kuşkumuz yok.
Değerli Dostlar;
Biz imam-hatipliler farklıyız… Çünkü İmam Hatip Liseleri yıllardır yüz binlerce mezun verdi. Okulumuzdan birçok Hâkim, Savcı, Doktor, Mühendis, Kaymakam, Müftü, Din görevlisi, Polis, Öğretmen, Siyasetçi, hatta sudan bahanelerle engellenmeye çalışılarak “muhtar bile olamaz” denildiği halde–hamdolsun- Başbakan çıkmıştır ama asla “ VATAN HAİNİ “ çıkmamıştır…
Okulumuz İmam-Hatip Lisesi, Kumru’da da son 35 yıldır eğitim ve öğretim hayatında önemli başarılara imza atarken, her bir mezununu hayatın bir cilvesi olarak Türkiye'nin dört bir yanına yolcu etti. Şimdi ise; onları yılda bir kez de olsa tekrar geriye çağırarak, en son öğretim yılının yeni mezunlarıyla birlikte buluşturmayı hedeflemekte. Çünkü geç kalmış şeylerin daha fazla ertelenme lüksü yoktur! Düşünce bazından kurtularak hayata geçirilecek olan bu güzel buluşma, duygusal bir atmosferi de beraberinde getirecektir. Ne kadar mezununa ulaşılabilecek ve ne kadarının şartları böyle bir atmosferi paylaşma imkânı verecek, bunu hep birlikte göreceğiz.
Fakat katılım düzeyi ne oranda olursa olsun, bu etkinliğin her yıl yapılması ve geleneksel hale dönüştürülerek o güzelim sıralardan birlikte geçmiş ve Kumru sokaklarını kol kola adımlamış insanlara, aynı havayı tekrar teneffüs ettirecek olması cidden çok sevinilecek bir durumdur. Ortak hatırası olanlar bir araya gelirken, zaman tünelinde geriye doğru yolculuk yapılacak ve özlemle o güzelim günler tekrar yâd edilecektir. Geçen yılların kimleri ne şekle dönüştürdüğünü ve ne işlerle iştigal ettiklerini fiilen görme imkânı elde edilirken, yeni mezunlar açısından da örnek bir tablo sergilenmiş olacaktır...
Şimdiden bir sonraki buluşma gününü iple çekiyor ve Kumru İmam Hatip Lisesinin mezunlarından birisi olmanın bahtiyarlığını, her daim şerefle taşıdığımı ifade etmek istiyorum.
Kaliteli ve güzel ahlak sahibi insanlar olma yolunda bizlere emek veren, kurumun bir neferi olmanın gelecekte de bize büyük sorumluluklar yüklediğini her daim vurgulayan, çok değerli hocalarımı da bu vesileyle tekrar saygı ve şükranla anıyorum.
Bu arada GIL ÖMER’imiz Ömer Sezkin’i, HAYRO’muz Hayrettin KILIÇ’ı yani hayata genç yaşta veda eden arkadaşlarımızı da rahmetle anıyorum.
Bu organizasyonun gerçekleşmesi için emek veren tertip komisyonu başta olmak üzere, katkı sağlayan herkese kolaylık ve başarı dileklerimi sunuyor, sizlere de katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederek saygılarımı, selamlarımı sunuyorum." Dedi.
Daha sonra Yusuf Yalçova'nın katkılarıyla okul pansiyonunda konuklarla yemek yendi. Yemekten sonra tekrar okula gelinerek okul müdürü Muammer Öztürk tarafından konuklara çay ikramı yapıldı. Burada yapılan çay sohbetinde en kısa zamanda Kumru İmam-Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneğinin kurulması ve 2011 yazında pilav günü düzenlenmesi kararlaştırıldı. Mezunlardan Murat Salgut kurulacak olan derneğin mekânını kendisinin vereceğini ifade etti.

Bu haber 10605 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yaşam

Eteklerinde Göçebe Yaşıyorum

Eteklerinde Göçebe Yaşıyorum İlçemizin sevilen isimlerinden, sitemiz yazarı Veysel TEKYE'nin "Eteklerinde Göçebe Yaşıyorum" adlı şiir kitabı...

Kumru Belediyesi Mahalleler Arası Futbol Turnuvası Düzenliyor

Kumru Belediyesi Mahalleler Arası Futbol Turnuvası Düzenliyor Son günlerde başarılı çalışmalara imza atan Kumru Belediyesi gençleri spor ile buluşturuyor.

Kumru Kaymakamlığı Güreş Etkinliği Düzenledi

Kumru Kaymakamlığı Güreş Etkinliği Düzenledi Kumru Kaymakamlığı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, ilçemizin yetiştirdiği başpehlivan Davut YILMAZ adı...

Gönüllü Kan Bağışı Kampanyasına Davet

Gönüllü Kan Bağışı Kampanyasına Davet Mübarek Ramazan ayına sağlık ve sıhhat içerisinde girebilmemiz amacıyla Gönüllü Kan Bağışı Kampanyası düzenleniyor.

Gönüllü Kan Bağışı Kampanyasına Davet

Gönüllü Kan Bağışı Kampanyasına Davet Mübarek Recep ayı ve Semerkand Haftası etkinlikleri kapsamında Beşir Derneği, Kumru Müftülüğü ve Kumru Kızılay Şube...

Kumru Kaymakamı Ahmet ÖZKAN'ın Engelliler Haftası Mesajı

Kumru Kaymakamı Ahmet ÖZKAN'ın Engelliler Haftası Mesajı Kumru Kaymakamı Ahmet ÖZKAN, Kumru Kaymakamlığı resmi web sitesi aracılığıyla Engelliler Haftası ile ilgili bir mes...

2014 Yılında Hacca Gitmek İsteyen Vatandaşlarımızın Dikkatine

2014 Yılında Hacca Gitmek İsteyen Vatandaşlarımızın Dikkatine Kumru Müftülüğünden Hacca gitmek isteyenlere duyuru.

Kumru Kaymakamlığı Vatandaşları Uyardı.

Kumru Kaymakamlığı Vatandaşları Uyardı. Soba Zehirlenmeleri ve Baca Temizliği konusunda ilgili Kumru Kaymakamlığı resmi web sitesinden Kumruluları Uyardı.

YAZARLAR

'Haset' Denilen Hastalık14 Aralık 2018

TERÖRÜ LANETLİYOURUZ

  
 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HAYDİ SOHBET EDELİM

SOHBET İÇİN TIKLAYINIZ
İSTATİSTİKLER

İSTATİSTİK

 Sitemizde 13 kategori, 2201  haber bulunmaktadır.

 Bu haberler toplam 11832345  defa okunmuş ve 2751 yorum yazılmıştır.

 

REKLAM ALANI

Kumruluyuz.biz Kumrukent.com © 2005 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Kumruluyuz.biz & Kumruluyuz.com ve Kumrukent.com un© 2005 Her Hakkı Saklıdır. www.Kumruluyuz.biz , www.Kumruluyuz.com ve www.Kumrukent.com  un hiç bir kişi, kurum ve kuruluşla bağlantısı yoktur. Tamamen kişisel bir sitedir. Web sitemizin dışında farklı siteler kaynak gösterilerek yayınlanan haber ve içeriklerinden Sitemiz sorumlu tutulamaz. Web sitemizde yayınlanan Köşe Yazıları, Makaleler ve Yorumlardan Yazarların kendileri sorumlu olup; içeriklerinden Sitemiz sorumlu tutulamaz.  Sitemizde yayınlanan içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Destek & Bilgi: admin@kumruluyuz.biz | Yazılım: Mydesign| Bu Site En İyi (Tüm Tarayıcılarla) 1024*768 Çözünürlükte Görüntülenir.

Altyapı: MyDesign